Strefa członkowska

Strefa Członkowska

image image

Woda a Zdrowie

Aż 91%* Polaków pije za mało wody, a z kolei 54%* sięga po nią dopiero wtedy, gdy odczuwa pragnienie. Tylko co piąty respondent wie, jaka jest zalecana dzienna ilość wody, to jest 8 szklanek i więcej. 70% badanych odpowiedziało, że dorosły człowiek powinien spożywać od 1 do 7 szklanek wody dziennie (mniej niż 1,5 litra). Ponadto, co trzeci Polak twierdzi, że pije wodę regularnie, ale nie przekłada się to na rzeczywistość – tylko 6%* badanych faktycznie spożywa ją w zalecanej przez ekspertów ilości. Zaledwie 7%* Polaków wie, że odpowiednie nawodnienie organizmu wpływa na poziom stresu, a tylko co dziesiąty Polak dostrzega rolę wody w poprawie koncentracji. Ponadto jedynie 13%* z nas docenia ją za to, że dodaje energii.

Woda ma korzystny wpływ na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Zwiększenie jej spożycia zwiększa utratę tłuszczowej masy ciała u dorosłych. Ponadto, w przeciwieństwie do np. soków, woda nie ma kalorii i cukru, dzięki czemu nie pobudza tak, jak inne napoje, apetytu na słodkie, bogate w węglowodany produkty spożywcze. Woda ma również bardzo korzystny wpływ na skórę, co jest ważne szczególnie dla kobiet – wpływa na jej poziom nawilżenia, dzięki czemu skóra dłużej pozostaje jędrna i elastyczna.

 

5 porad, jak nie zapomnieć o codziennym i systematycznym piciu wody:

 

*Badanie „Polacy a woda” zostało zrealizowane przez PBS na zlecenie Stowarzyszenia “Woda w Domu i w Biurze” w ramach OMNIpbs w okresie 24-26 stycznia 2014 r. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej grupie 1000 osób w wieku od 15 lat wzwyż (najstarsza grupa wiekowa: 59 lat i więcej). Celem badania było sprawdzenie nawyków żywieniowych Polaków związanych ze spożywaniem wody w czystej postaci oraz ich świadomości w tym zakresie.

Stowarzyszenie „Woda w domu
i w biurze” skupia firmy z branży
produkcji i dostaw wody
w opakowaniach 5-galonowych
i POU